Jakie są korzyści z gier logicznych dla dzieci?

Jakie są korzyści z gier logicznych dla dzieci?

Zdobywanie wiedzy to podstawa dla dzieci i nie chodzi tu tylko o naukę, ale również o zabawę. Gry logiczne to dobry sposób dla dzieci (i dorosłych też) na ciągłą naukę i zabawę.

Niektóre z korzyści płynących z gier logicznych dla dzieci są następujące:

Zwiększona koncentracja. Gry logiczne wymagają uwagi, więc dzieci nauczą się koncentracji i rozwiną tę umiejętność w innych aspektach życia, takich jak nauka.

Rozwój krytycznego myślenia. Krytyczne myślenie obejmuje zdolność człowieka do dokonania oceny informacji na jakiś temat, sprawdzenia, czy są one rzeczowe i sformułowania uzasadnionej idei. Gry logiczne zachęcają do tego rodzaju myślenia i pomagają dzieciom kwestionować rzeczy i pytać dlaczego.

Zwiększona umiejętność posługiwania się językiem i liczbami. Gry logiczne uczą dzieci zasad i sztuczek za pomocą języka i liczb, które mogą zastosować w innych aspektach swojego życia.

Zwiększona samoocena. Rozwiązywanie problemów logicznych pomaga dzieciom uwierzyć w siebie i buduje poczucie własnej wartości.

Kreatywność. Gry logiczne pomagają dzieciom nauczyć się myśleć inaczej, wprowadzać innowacje i wykorzystywać całą swoją kreatywność.

Przykłady gier logicznych, w które można grać z dziećmi

Tetris. Można zagrać  w wersji internetowej lub fizycznej (np. drewniany Tetris). Jest to bardzo przydatna gra dla logicznego myślenia, kreatywności i koordynacji ręka-oko. Istnieje możliwość zabawy z dziećmi od 3 roku życia.

The room three – jest to kolejna gra logiczna, w która musisz zagrać.

Szachy dla dzieci. Szachy to bardzo przydatna gra zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Pomaga poprawić pamięć, rozwiązywanie problemów i planowanie, ponieważ ważne jest, aby mieć strategię.

Yenga Tower. Wieża Yenga wykonana jest z małych prostokątnych bloków drewna. Musisz zbudować wieżę i usunąć bloki bez jej upadku. Jest to gra, która pomaga w koncentracji i poprawia obserwację. Można w nią grać w grupie z całą rodziną.

Lego. Dzieci mogą je wykorzystać do rozwijania swojej wyobraźni i kreatywności.