Wakacje zazwyczaj są dość spokojnym okresem w branży gamingowym. Tak jest i w tym roku, choć na liście znajduje się kilka interesujących pozycji. W co będzie można zagrać w lipcu 2022 roku?
F1 22 (1 lipca)
Trzynasta odsłona gier wyścigowych Formuły 1. F1 22 oferuje tryb kariery, w którym gracz musi wygrywać kolejne wyścigi, aby na koniec sezonu stanąć na podium. Interesujący jest również moduł „Mój zespół”, w którym gracz stanie na czele drużyny. Mając ograniczony budżet, musi zwyciężyć z pozostałymi zespołami.
W F1 22 względem poprzednich części jest kilka nowinek:
- tryb F1 Sprint (został wprowadzony do Formuły 1 w 2021 roku)
- F1 Life umożliwiający dzielenie się swoimi osiągnięciami z innymi graczami
- sztuczna inteligencja dostosowująca poziom trudności do umiejętności gracza
- rozbudowany realizm gry (okrążenia formujące, interaktywne zjazdy, przejazdy samochodu bezpieczeństwa, a także poprawiona fizyka rozgrywki)
- współpraca z zestawem wirtualnej rzeczywistości (VR)
Arcadegeddon (5 lipca)
Kolorowa i dynamiczna strzelanka TPP. Korporacja Fun Fun Co zagraża lokalnemu salonowi arcade. Właściciel postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Tworzy superprodukcje będącą połączeniem wszystkich gier dostępnych w automatach w salonie. Niestety nowa gra została zainfekowana przez Fun Fun Co. Zadaniem gracza jest poniekąd wcielenie się w… gracza. Bohaterowie muszą wyruszyć w wirtualną podróż, aby uratować ostatni salon arcade w mieście.
Szukasz nietypowej gry w gatunku hack & slash? Sprawdź co do zaoferowania ma Children of Morta.
Gracz ma do dyspozycji obszerny arsenał broni oraz umiejętności, a sama rozgrywka polega na eliminowaniu wrogów. Całość jest wzbogacona o liczne minigry i specjalne wyzwania. Ekwipunek można znaleźć w skrzynkach rozmieszczonych na mapie, a także od gangów, które co jakiś czas zaglądają do salonu gier arcade.
Arcadegeddon umożliwia grę singleplayer, ale najlepsza zabawa jest w trybie kooperacji przewidzianym dla maksymalnie czterech graczy. Internetowe rankingi podsycają atmosferę rywalizacji i zachęcają, aby dać z siebie wszystko.
Klonoa Phantasy Reverie Series (8 lipca)
Odświeżone wersje dwóch popularnych platformówek – 2.5D (Klonoa: Door to Phantomile oraz Klonoa 2: Lunatea’s Veil).
Gracz wciela się w człekokształtne zwierzę, które przemierza krainy ludzkich snów. W obu tytułach można poruszać się jedynie w dwóch wymiarach, ale wszystkie lokacje stworzone zostały w 3D, co daje niesamowite wrażenia wizualne.
Podczas podróżowania po kolejnych mapach trzeba odkrywać sekrety, unikać pułapek, zbierać przedmioty i wskakiwać na głowy przeciwników (zupełnie jak w serii Mario). Interesującym wzbogaceniem mechanizmu walki oraz eksploracji jest możliwość nadmuchiwania wrogów. Dzięki temu można używać ich jako trampoliny, a także rzucać nimi w inne przedmioty. Przeciwników można posyłać nawet w obiekty stanowiące tło, co często okaże się pomocne w rozwiązywaniu sekretów.
MADiSON (8 lipca)
Klimatyczna przygodówka utrzymana w klimatach horroru. Gracz wciela się w mężczyznę, który budzi się z rękami we krwi. Szybko wychodzi na jaw, że został zmanipulowany przez demona, aby kontynuować tajemniczy rytuał zapoczątkowany kilkadziesiąt lat wcześniej.
Akcję obserwuje się z perspektywy pierwszej osoby, a sama rozgrywka charakteryzuje się sporą losowością. Psychologiczny horror skupiony jest na rozwiązywaniu zagadek i zbieraniu informacji o poprzednich ofiarach demona imieniem MADiSON. Zdarzenia w tajemniczej rezydencji generowane i aktywowane są w sposób losowy, dzięki czemu grę można przechodzić wiele razy na różne sposoby.
Monument Valley: Panoramic Collection (12 lipca)
Odświeżony pakiet składający się z dwóch gier: Monument Valley: Panoramic Edition i Monument Valley 2: Panoramic Edition, oraz wszystkich rozszerzeń. Tytuł do tej pory dostępny był jedynie na urządzenia mobilne.
Obie gry opierają się na przesuwaniu obiektów i tworzeniu iluzji, które mają umożliwić przejście do kolejnych etapów. Tym sposobem księżniczka Ida (w drugiej części bohaterką jest kobieta imieniem Ro oraz jej dziecko), może kontynuować swoją podróż w poszukiwaniu przebaczenia za swoje czyny.
Chociaż grafika jest prosta, a barwy pastelowe, to całość zachwyca pod kątem artystycznym. Każdy poziom został zaprojektowany z niebywałą starannością.
Forza Horizon 5: Hot Wheels (19 lipca)
Dodatek do popularnej gry wyścigowej, w którym wprowadzone zostały zabawkowe auta, nowa mapa, a także rozbudowane możliwości tworzenia własnych tras.
DLC umożliwia zabawę na własnych torach, a także odkrywanie konstrukcji innych graczy. Grać można samotnie lub w trybie multiplayer.
Severed Steel (20 lipca)
Niezwykle dynamiczny FPS z interesującymi mechanikami. Gra polega przede wszystkim na eliminowaniu wrogów, aby ostatecznie zniszczyć megakorporację EdenSys. Główna bohaterka zrobi wszystko, aby osiągnąć swój cel.
Rozgrywka wymaga szybkiego i nieustannego przemieszczania się, a poruszanie się urozmaicone jest poprzez możliwość biegania po ścianach i prześlizgiwania się pod meblami (lub wrogami). Ponieważ bohaterka nie ma jednej ręki, nie może przeładowywać broni. Kiedy skończy się amunicja, nie pozostaje nic innego jak zabrać naładowany karabin wroga.
Duży nacisk został również położony na kreatywność gracza. Środowisko można niszczyć na niezliczone sposoby, a tym samym zaskoczyć przeciwników niestandardowymi zagrywkami. Trzeba jednak uważać, bo sztuczna inteligencja szybko się uczy.