Wszystko, co musisz wiedzieć o Assassin’s Creed Infinity

Jeszcze nie tak dawno temu każdy rok oznaczał premierę nowego Assassin’s Creeda. Od czasu porzucenia Desmonda, przyszłość franczyzy odbiegła nieco od tego początkowego, przyciągającego uwagę pomysłu. Teraz Ubisoft chce kontynuować nadawanie twistu koncepcji sagi i w tym celu opracowuje Assassin’s Creed Infinity, pomysł, który nie będzie grą wideo w zwykłym sensie, ale czymś głębszym.

Podczas oficjalnej zapowiedzi trudno było się zorientować, o co chodzi w projekcie. Wiceprezes wykonawczy, Marc-Alexis Côté, wyszedł, by potwierdzić, że chodzi o „platformę” lub „hub”, który wyznaczy przyszłość przyszłych gier i zmieni sposób interakcji użytkowników z każdą z gier.

Najlepsza metafora do wyjaśnienia tej koncepcji znajduje się w lore samych gier: animus, urządzenie, w którym możemy przeżyć różne doświadczenia i przejść przez unikalne światy i historie. To dzięki niej będziemy mogli cieszyć się kolejnymi odsłonami sagi. Wątki te będą ewoluować w czasie, a bohaterem będzie sam użytkownik. Oczywiście już wcześniej dali do zrozumienia, że nie będzie to biblioteka gier, więc trudno o dokładne poznanie planu. I dobrą wiadomością jest to, że będzie zawierał doświadczenia multiplayer, zapowiedź, która została bardzo dobrze przyjęta pomimo tego, że nie ujawniono wielu szczegółów.

Wszystko, co musisz wiedzieć o Assassin’s Creed Infinity

Według portalu branżowego http://www.erecenzje.pl, jak na razie nie ma potwierdzonej daty premiery nowej platformy. W rzeczywistości, pomimo początkowej zapowiedzi na 2021 rok, prawdopodobnie będziemy musieli poczekać co najmniej 2-3 lata na zakończenie jego ostatecznego rozwoju, a co za tym idzie, jego premiera może nastąpić w 2025 roku, choć wraz z upływem lat, dostępnych informacji będzie przybywać. Aby przyspieszyć ten proces, nie będzie on rozwijany przez jeden oddział, ale różne studia należące do firmy będą współpracować, aby umożliwić i przyspieszyć rozwój.

Z czego składa się Assassin’s Creed Infinity?

Twórcy zapewnili, że przyjrzeli się sporo temu, jak działa Fortnite. Możemy uznać ją za platformę, na której będą umieszczane nowe historie i dzieła franczyzy. Potwierdzono już, że nie będzie on darmowy, ale prawdopodobnie jego zakup spowoduje nabycie jednej, lub więcej gier.