Jak tanio grać w ciekawe gry?

Granie w gry wideo, jest obecnie jedną z najpopularniejszych metod spędzania wolnego czasu. W gry grają już nie tylko dzieci, ale również dorośli, którzy przy poważniejszych tytułach potrafią spędzić naprawdę dużo czasu.

W jaki sposób można pograć w ciekawe tytuły nie inwestując przy tym, dużej ilości pieniędzy?

Ceny gier ciągle rosną

Z roku na rok oraz wraz z premierami nowej generacji konsol, ceny gier poszły w górę. Obecne hity, w dniu premiery potrafią kosztować mały majątek, a sądząc po czasie, jaki należy poświęcić, aby skończyć jakiś tytuł, powinniśmy kupować kilka gier miesięcznie. Wszystko to sprawia, że w dość krótkim czasie musielibyśmy wydać naprawdę spore pieniądze na ulubione hobby.

Inną metodą jest zakup gier, na rynku wtórnym, jednak wiąże się to z pewnym ryzykiem, gdyż nigdy nie mamy pewności, czy po drugiej stronie aukcji, nie mamy do czynienia z oszustem, którego jedynym celem, jest wyciągnięcie od nas pieniędzy.

Na szczęście również producenci dostrzegają zmiany na rynku i szukają nowych sposób na to, aby przyciągnąć sporą liczbę graczy, a jednocześnie, aby nie odstraszać ich cenami nowych gier. Dzięki takiemu podejściu ostatnio coraz popularniejsze stają się usługi subskrypcyjne.

Subskrypcja gier, czyli o co chodzi?

Subskrypcja to nic innego niż regularnie, najczęściej co miesiąc, opłacana usługa, która oferuje nam wymierne korzyści w postaci dostępu do katalogu wielu gier lub filmów. Obecnie każdy szanowany producent konsol ma w swoje ofercie usługę subskrypcji, która w bardzo atrakcyjnej cenie, oferuje dostęp do wielu nowych i mniej lub bardziej znanych tytułów.

W przypadku Sony, czyli producenta konsoli PlayStation, taką usługa jest PlayStation Plus Collection, która jest darmowa, jeśli mamy wykupiony abonament PlayStation Plus. Tutaj przeczytasz więcej na temat subskrypcji od Play Station: https://bardziej.pl/czy-warto-wykupic-playstation-plus-collection/. Dzięki takiemu rozwiązaniu zawsze będzie po co odpalać konsolę, a ponoszone koszty będą dużo mniejsze, niż regularne kupowanie nowych gier w rynkowej, bardzo wysokiej, cenie.