Jak gry komputerowe wpływają na rozwój dziecka?

Rozwój dziecka jest bardzo ważny. Poznaje wtedy kolory, wzory, liczby. Praca mózgu odbywa się na największych obrotach, a efekty widoczne są w życiu dorosłym. Prawdą jest, że młody wiek wpływa na lepsze przyswajanie informacji. Jednak nie tylko działanie głównego kontrolnego się liczy. Pełna sprawność ruchowa pozwala na uczestnictwo w wielu wydarzeniach. Kolarstwo, pływanie, bieganie to jedne z tych hobby, które w przyszłości mogą poskutkować pojawieniem się wybitnego sportowca. Talent to nie wszystko — wymagane są regularne i ciężkie treningi, aby stać się lepszym od innych. Dobrze współgrający układ ruchu w ciele człowieka jest otwarciem do drzwi kariery sportowca.

Koncentracja 

Gry wykonane z pikseli i wyświetlane na ekranie monitora, być może nie mają nic wspólnego ze światem rzeczywistym, ale zupełnie niepotrzebnie są demonizowanym narzędziem. Skupmy się na koncentracji… Masło maślane, ale jakie trafne! Jeśli właśnie teraz Twój poziom koncentracji uległ znacznemu podwyższeniu, to zastanów się dobrze łącza gry z koncentracją. Gotów? Otóż granie w gry komputerowe wpływa na skupienie. Ten proces jest wstępem do zapamiętywania, przetwarzania, dostrzegania, analizowania i wreszcie wyciągania wniosków. Odpowiednio dobrana produkcja obiecuje wytężenie umysłu! To przydatna wskazówka dla rodziców. Nie oszukujmy się — dzieci uczą się przez zabawę. Jest to najprzyjemniejsza, a więc najskuteczniejsza opcja nauki. To naturalne, że dobry nastrój skutkuje tym, że jesteśmy szczęśliwi i nie czujemy się do niczego zmuszani.

Długa lista korzyści

Koncentracja została osiągnięta. W następstwie włączy się proces logicznego myślenia. W skrócie jest to umiejętność posłużenia się zdobytymi informacjami i skojarzenia ich z przyszłymi wydarzeniami i w zależności od potrzeb — właściwego zmodyfikowania.

Uwalnianie emocji jest wskazane, aby nie zaczęły się niepotrzebnie kumulować. Emocjonująca fabuła temu sprzyja. Przyspieszenie reakcji, bezustanna koordynacja wzrokowo-ruchowa nie tylko znajdzie odzwierciedlenie w niezwykłej szybkości myślenia i podejmowania decyzji, ale również… w trakcie prawdziwej aktywności fizycznej. Podczas lekcji WF-u koordynacja wzrokowo-ruchowa jest wyznacznikiem sukcesu drużyny (gry zespołowe). Podjęcie decyzji w milisekundach, gdy przeciwnik napiera to coś, bez czego się nie obejdzie! Sport zawsze jest zależny od czasu, w jakim nasze ciało jest w stanie dokonać określonego zakresu ruchu oraz podjęcia szybkiej decyzji. 

Dlaczego niepowolne dokonywanie decyzji przydaje się w dorosłym życiu? Weźmy na przykład rozmowę rekrutacyjną. Trzeba wykazać się naprawdę nieskazitelną analizą wypowiadanych słów, żeby nie przekazać przyszłemu rekruterowi, czegoś, co postawi nas w złym świetle. Dwuznaczne wypowiedzi budzą wątpliwości, a tego bezwzględnie nie chcemy. Obserwacja mowy ciała osoby, która właśnie przeprowadza z nami rozmowę, też jest cenna.  Dzięki temu łatwo wyciągnąć wnioski, a więc prześwietlić jego charakter. Żarty dla rozluźnienia, nie zawsze są dobrym pomysłem. Szybkość myślenia może być kluczem do sukcesu, czyli zdobycia wymarzonego stanowiska. Gry komputerowe zapewniają regularny trening mózgu! Dlatego powinniśmy z nich korzystać. Trzeba pamiętać, aby nie przesadzić w postaci wielu godzin spędzonych przed komputerem. Kręgosłup lub suchość oczu dadzą o sobie znać już niedługim czasie.

Kasyna stacjonarne

Dorosłym odpowiednikiem gier komputerowych może być kasyno naziemne. W środku znajduje się sporo automatów do gier. Poker to gra karciana, którą zapewnia rozrywkę bez udziału maszyny.  Niezależnie od tego, jaki rodzaj gier hazardowych wybierzemy, umiejętności szlifowane w dzieciństwie z pewnością się przydadzą. Tutaj również wymagana jest nieustająca analiza, myślenie z prędkością wiatru, pełna koncentracja. Ludzie niebędący miłośnikami kasyna w wersji stacjonarnej mogą posłużyć się wersją kasyna online, czyli internetowego. Najlepsze kasyna internetowe w formie rankingu znaleźć możesz tutaj: https://www.listakasyn.pl/kasyna-online/

Wciągająca rozrywka

Mimo długiej listy zalet wirtualna rzeczywistość na ekranie komputera potrafi wciągnąć bez opamiętania. Odpowiedzialny rodzic to zapobiegliwy rodzic! Dziecko trzeba wychowywać, a częścią tego żmudnego zadania, jest choćby stawianie granic. Ustalenie godzin przeznaczonych na spędzanie czasu przed komputerem jest nie do przeskoczenia. Suche i łzawiące oczy, zaniedbanie nauki, przyjaciół, wszelkie aktywności fizycznej będą niosły poważne konsekwencje. Rozmowa z dzieckiem powinna przebiegać tak, aby okazywać sobie szacunek z wzajemnością. Nakazy, zakazy nie są sprzyjające, ponieważ pokazują dziecku pozycję dorosłego, jako lepszej jednostki, co w przyszłości będzie skutkowało niskim poczuciem własnej wartości.

Wbrew powszechnej opinii dzieci lub już nieco starsi nastolatkowie nie robią na złość. Nie rozumieją własnych emocji, potrzeb i odpowiedzi — dlaczego ich postępowanie jest złe? Dziecko jest niedomyślne. Tylko tyle i aż tyle. Nie ma doświadczenia życiowego, a więc wiedzy, którą dysponują dorośli. Zadaniem rodzica jest wytłumaczenie przyszłych konsekwencji.